• Školné

• Mesačný príspevok zákonného zástupcu na čiatočnú úhradu výdavkov

Číslo účtu IBAN (školné) :   SK75 0900 0000 0051 5666 8421

V zmysle Zákona č. 245/2008 MŠ SR  o výchove a vzdelávaní  je rodič dieťaťa povinný platiť príspevok na úhradu neinvestičných nákladov. Náš zriaďovateľ, Obec Kostoľany nad Hornádom, v zmysle VZN č.1/2022 stanovil výšku príspevku za pobyt dieťaťa v MŠ od 1.1.2023 nasledovne:

za pobyt dieťaťa v materskej škole sumou  20.- eur/mesiac

Príspevok v materskej škole sa neuhrádza za dieťa, ak sú splnené tieto podmienky:

• ktoré má jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky,
      • ak zákonný zástupca dieťaťa predloží riaditeľovi materskej školy doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi,
      • ktoré je umiestnené v zariadení na základe rozhodnutia súdu

Príspevok v materskej škole na základe rozhodnutia zriaďovateľa sa neuhrádza za dieťa:

• ktoré má prerušenú dochádzku do materskej školy na viac ako tridsať po sebe nasledujúcich kalendárnych dní z dôvodu choroby alebo rodinných dôvodov preukázateľným spôsobom,