•  INTERNÉ PROJEKTY ŠKOLY

ČÍTANIE S MACÍKOM : Projekt zameraný na rozvíjanie predčitateľskej gramotnosti detí, upevňovaniu prososiálneho správania, radosť z čítania kníh, vytvorenie vzťahu ku knihám a zapojenie do spoločného čítania kníh aj rodinných príslušníkov.

POHYB JE NÁŠ KAMARÁT : Projekt je zameraný na oboznámenie sa so zdravým spôsobom života, na oblasť pohybovú, zdravotnú ale aj oblasť správnej životosprávy.

DOTKNI SA ZEME: Projekt je zameraný na ochranu prírody, zdravý životný štýl, starostlivosť o živočíchov aj rasltiny. Cieľavedomou výchovou chceme prispieť  a vytvoriť u detí dobrý základ smerujúci k celoživotnému úsiliu o zachovanie zdravia a života. Prostredníctvom environmentálnej výchovy vedieme deti k poznaniu podstaty ekologických zákonitostí, k rozvíjaniu estetického cítenia a formovanie citového, humánneho a morálneho vzťahu k ochrane a tvorbe životného prostredia, utváranie povedomia spracovania odpadov, vytváranie správnych postojov a správania detí k životnému prostrediu, prevenciu pred znečisťovaním a poškodzovaním životného prostredia, riešenie rôznych problémov ochrany prírody.

EURÁCKE KRÁĽOVSTVO: Týždenný projekt, ktorý je zameraný na finančnú gramotnosť, zameraný na priblíženie základov finančnej gramotnosti deťom v materskej škole.

REALIZÁCIA NÁRODNÝCH PROGRAMOV

NÁRODNÝ PROGRAM PREVENCIE OBEZITY – plnenie úloh v rámci športových aktivít , zapojenie školy do projektu  Školské ovocie ako súčasť zdravého životného štýlu v materskej škole.

NÁRODNÝ PROJEKT ELEKTRONIZÁCIA VZDELÁVACIEHO SYSTÉMU REGIONÁLNEHO ŠKOLSTVA

ROZVOJOVÝ PROJEKT "PREDŠKOLÁCI"- realizovaný MŠVVaŠ SR